SportNieuws


06-05-2012

stevo-velocitas.jpg

Stevo handhaaft zich na winst op Velocitas

GEESTEREN - Stevo is ook volgend jaar in de eerste klasse te bewonderen na de 3-1 overwinning op Velocitas. Doordat GVAV met 6-1 verloor van Wolvega, is Stevo niet meer te achterhalen door GVAV. Ook Velocitas moet Stevo na vanmiddag voor laten gaan. Volgende week staat de laatste wedstrijd voor Stevo tegen DIO Oosterwolde op de rol, maar die wedstrijd is dus van geen betekenis meer voor de rood-gelen in de strijd om een eventuele nacompetitie.

Het was erop of eronder zondagmiddag voor Stevo tegen Velocitas. Stevo startte met een corner in de 1e minuut en speelde wat mat in de eerste 45 minuten. Velocitas was voetballend de betere ploeg. In de 22e minuut probeerden de Groningers het met een schot van afstand op het doel van keeper Roy Kreuwel echter zonder resultaat. Robert Hegeman mocht in de 33e minuut een vrije trap nemen op zo’n 25 meter van het doel van Velocitas. De bal verdween huizenhoog over. Drie minuten later was het wel raak maar dan voor Velocitas. Een voorzet bij de 2e paal werd goed ingekopt (0-1). Stevo was genoodzaakt om meer uit de schulp te kruipen en het was Thomas Leus , die in de 38e minuut een individuele actie bekroond zag met een prachtig doelpunt. Tot aan de rust kregen beide ploegen nog kansen. Uit één van die mogelijkheden wist Thijs Nieuwmijer op slag van rust, uit een scrimmage, binnen de vijf meter van het doel van Velocitas raak te schieten (2-1).

In de tweede helft een spelbeeld waarbij Stevo op twee gedachten hinkte. De voorsprong verdedigen of proberen de marge te vergroten. Robert Hegeman mocht in de 49e minuut weer eens een keer aanleggen vanuit een vrije trap. Dit keer was de keeper van Velocitas een sta in de weg voor de bal. Velocitas schoot een minuut later in het zijnet bij Stevo. Het werd wat meer een wedstrijd en het spel golfde op en neer. Tom Kleizen zette zich in de 67e minuut achter de bal na een toegekende vrije trap op zo’n 20 meter van het Velocitas doel. Ook Tom wist de bal niet tussen de palen te schieten. De wedstrijd kabbelde naar een eind en Stevo wisselde Roy Wigger voor Niels Wigger. Geen verkeerde zet want het was Niels die aan de basis stond van het doelpunt van Marc Voshaar. Niels omspeelde zijn tegenstander op de achterlijn en legde de bal prima terug op Voshaar. Deze bedacht zich geen moment en haalde vol uit. De bal verdween vervolgens snoeihaard langs de paal achter de doelman van Velocitas waardoor Stevo op een veilige 3-1 voorsprong kwam. Het werd tevens de einduitslag. Met de winst op Velocitas stelde Stevo het verblijf in de eerste klasse veilig. Eind goed, al goed dus voor Stevo.
Tekst: Tonnie Lohuis
 

(c) 2026 Stichting Tubbig Nieuws || Powered by Sunshine IT
website statistieken